Дифтерія

Дифтерія – захворювання виникає в результаті дії токсину, який виробляється бактерією. Серед нас завжди є люди-носії збудника, які можуть передавати нам цю хворобу. За відсутності імунітету (антитіл, які нейтралізують токсин) завжди уражаються життєво важливі органи – серце, надниркові залози, нирки, нервова система. Навіть при сучасних можливостях лікування близько 20% хворих помирає.

У 90-ті роки Україна пройшла через епідемію дифтерії. Напередодні епідемії протягом кількох років в Україні падав рівень охоплення вакцинацією проти даної хвороби. Так, у період з 1992 по 1997 рр. в Україні було зареєстровано 17 387 випадків та 646 смертей. Згодом проведення додаткової імунізації населення України змогло зупинити подальше зростання кількості жертв інфекції. Попри успіхи в кампанії боротьби з дифтерією в Україні, ситуація з цією інфекцією й досі залишається серйозною: чимало людей є носіями збудника хвороби, а серед невакцинованих людей і далі фіксуються летальні випадки.

Для вакцинації використовується інактивований токсин збудника дифтерії (так званий анатоксин); коли ввести його в організм, пацієнт не захворіє, натомість утворяться антитіла, здатні нейтралізувати токсин збудника, якщо той подолає-таки наші «захисні редути».

diphaap001

diphaap002

diphaap003

diphcdc002a

diphiac001b

diphiac002b

diphpmh001

diphwho001a