Десять речей , які необхідно знати про поліомієліт

 1. Поліомієліт є високо інфекційною хворобою, яка вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним захистом від хвороби.
 2. У зв’язку з нещодавним виявленням вірусу в Ізраїлі та Сирiї та критично низьким рiвнем iмунiзацiї в Українi, ризик завезення поліомієліту в Україну є дуже високим.
 3. В Україні менше 50 % дітей повністю щеплені, у деяких регіонах менше 30%. Поліомієліт є дуже заразною хворобою. Дитина, яка не була вакцинована, ризикує захворіти сама та наражає на небезпеку й інших дітей.
 4. Пероральна вакцина проти поліомієліту (та, що вводиться через рот) є єдиним захистом проти поліомієліту. Вона є безпечною, ефективною та дієвою. Після застосування кілька разів, вакцина буде захищати дитину протягом всього життя.
 5. Одна людина з 200 інфікованих поліомієлітом буде паралізована (зазвичай параліч ніг). З таких паралізованих 5%-10% вмирають в результаті паралічу дихальної мускулатури.
 6. Вірус поліомієліту проникає в організм людини через рот, з водою або їжею. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється від інфікованої людини з фекаліями.
 7. Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років. Проте, в такій країні, як Україна, де діти старше 5 років і підлітки також не повністю вакциновані від поліомієліту, можуть виникнути випадки захворювання серед дорослих.
 8. Захист України від поліомієліту є питанням національної безпеки. На даний час, поліомієліт постійно циркулює (ендемічний) тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистанi та Афаганiстанi.
 9. Україна має високий ризик щодо завезення та розповсюдження поліомієліту через низький рівень охоплення імунізацією.
 10. Ситуація в Україні становить загрозу не тільки для українського населення, але й для населення інших країн в регіоні й в світі. Ввезення хвороби та її спалах в Україні призведе не тільки до смертей та інвалідності в Україні, але й може поширитися на інші країни.
 11. Спалахи поліомієліту представляють істотну загрозу через те, що хвороба легко поширюється і часто без ознак захворювання. Симптоми захворювання виникають тільки в одному із 200 випадків, тому хворобу може розповсюджувати людина без симптомів захворювання. Країни в безпосередній близькості від спалаху поліомієліту, або країни, де діти не вакциновані, наражаються на особливо високий ризик.

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна, тел. +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org