Лікування

За даними ВООЗ, у більшості людей захворювання проходить у легкій формі і вони одужують вдома. Коли необхідно звертатися за медичною допомогою?

Людям, які належать до груп ризику, треба негайно звернутися до лікаря за наявності невиражених симптомів грипоподібного захворювання.

Людям, які не належать до груп ризику, за медичною допомогою необхідно звернутися у разі наявності таких симптомів:

Своєчасне звернення до лікаря допоможе запобігти розвитку небезпечних для життя ускладнень.

Людям, які не належать до групи ризику та мають симптоми грипоподібного захворювання, необхідно лишатися вдома та викликати лікаря.

Яких заходів необхідно вжити хворому до того, як прийде лікар?

Хворій людині необхідно забезпечити спокій. Вона повинна також прийняти жарознижувальні препарати, якщо температура сягає вище 38. При цьому не слід використовувати аспірин або препарати, що містять аспірин. Треба багато пити (компоти, чай тощо). Бажано, щоб температура рідини була такою ж, як і температура тіла. Хворий має максимально обмежити свої контакти з іншими людьми.

Необхідно прикривати хустинкою носа й рота при кашлі та чханні. Відразу після використання хустинку необхідно викинути у спеціально виділене для цього місце, а потім ретельно вимити руки з милом. Необхідно користуватися маскою, щоб попередити інфікування інших людей.

Як запобігти інфікуванню інших членів родини, якщо вдома хвора людина?

Як лікується A (H1N1)?

Наразі існує 2 препарати, ефективність яких у лікуванні грипу A (H1N1) є доведеною – «Осельтамівір» (Tamiflu) та «Занамівір» (Relenza). Ці препарати призначаються за показами лікарем.