Поради педіатра

Моїй дитині виповнилося 2,5 місяці. Я знаю, що в 3 місяці має проводиться вакцинація. Чи потрібно здавати якісь аналізи?

Федір Лапій, Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім.П.Л.Шупика, к.м.н.

Відповідь: Перед вакцинаціє дитину повинен оглянути лікар. Це може бути або педіатр, або сімейний лікар. І лише він може дати висновок, що дитина не має протипоказів до вакцинації. Огляду цілком достатньо для прийняття такого висновку. Якщо в результаті огляду дитини, вивчення історії її розвитку у лікаря виникнуть питання, тобто лікар запідозрить хворобу, то тоді він направить на ті аналізи та консультації, які він буде вважати за потрібні.
Отже, для дитини без зовнішніх ознак хвороб, що нормально розвивається здавати аналізи перед вакцинацією не потрібно.

Доброго дня, чи можна відмовитися від вакцинації дитини взагалі?

Федір Лапій, Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім.П.Л.Шупика, к.м.н.

Відповідь: Вакцинація в Україні, як і в інших країнах світу, проводиться лише за згодою того, кому проводять щеплення або зі згоди законних представників дитини. Ви маєте право відмовитися від проведення щеплень своїй дитини. Одночасно з цим Ви порушуєте права дитини на захист від інфекційних хвороб. Окрім того в Україні відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», нещеплена дитина (без відповідних медичних причин) не допускається в організовані дитячі колективи (садочок, школа).

Моїй дитині 6 місяців. Вакцинована в пологовому будинку БЦЖ та проти гепатиту В. Потім вакцинована в 1 місяць проти гепатиту В. В 3 місяці – проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції. В 4 та 5 місяців не вакцинувалися, бо були у від’їзді. Як бути далі зі щепленнями?

Федір Лапій, Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім.П.Л.Шупика, к.м.н.

Відповідь: Щеплення Ви можете продовжити та отримати вакцини проти інфекцій, що мали отримати в 4 та 5 місяців життя. Оскільки введення 3 дози вакцини проти гепатиту В за календарем у 6 місяців, то при відвіданні поліклініки дитина може отримати і друге щеплення щодо коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції в один день з третьою дозою вакцини проти гепатиту В.