Спалах поліо в Україні

На жаль, багато хто в Україні вважає, що поліомієліт залишився в минулому і щеплення від нього не потрібні або ними можна знехтувати.
Проте насправді поліомієліт – надзвичайно заразна вірусна хвороба, яка поширюється дуже швидко і вражає передусім нервову систему, призводячи до паралічу, а в деяких випадках – і до смерті. Ліків від нього не існує. І якщо у світі трапляється все менше спалахів цієї хвороби, то це тільки завдяки вакцинації. Тож міфи про необов’язковість щеплень від поліомієліту становлять загрозу не тільки здоров’ю та життю кожного малюка, а й – без перебільшень – національній безпеці в цілому.

Зараз ситуація із тривожної перетворюється на загрозливу. 1 вересня цього року Всесвітня організація охорони здоров’я та Міністерство здоров’я України підтвердили два випадки поліомієліту на Закарпатті. Захворіли чотирирічна дитина та десятимісячне маля, які мешкають у різних населених пунктах і не були вакциновані.

Це означає, що одна з найнебезпечніших хвороб світу знову в країні й кожна дитина, яка не вакцинована, під загрозою. Адже ситуація ускладнюється ще й дуже низьким рівнем імунізації в Україні, який лише знижувався з 2008 року.Для того щоб запобігти поширенню вірусу та початку епідемії, прищепленими мають бути 95% дітей! Однак в Україні зараз повністю вакциновані менше 50% дітей, а в деяких регіонах – менше 30%. Це також означає, що всі діти віком до 10 років знаходяться в групі ризику інфікування вірусом поліомієліту.

Ми, ЮНІСЕФ, всіляко закликаємо батьків, працівників медичних та виховних закладів і всіх небайдужих людей серйозно поставитися до епідемілогічної ситуації в Україні. Поширюйте інформацію про поліомієліт серед своїх друзів, колег та знайомих. Не залишайтеся байдужими!