Вагітних жінок слід щепити від грипу

Вагітні жінки належать до групи, яка має найвищий ризик важкого перебігу хвороби у разі зараження грипом A (H1N1). Згідно даних ВООЗ, під час спалаху грипу A (H1N1) у 2009 – 2010 р.р. вагітні жінки через ускладнення від пандемічного грипу у десять разів частіше потребували госпіталізації у відділення інтенсивної терапії у порівнянні з іншими категоріями населення.
Інфікування вагітних жінок у більшості країн відбувалося у другому — третьому триместрах вагітності. Хвороба важко протікала, було зафіксовано летальні випадки.

Про небезпечність пандемічного грипу для вагітних жінок свідчить той факт, що у період жовтень 2009 року – березень 2010 року в Україні понад 70 вагітних жінок померли через ускладнення від пандемічного та сезонного грипу. У той час як у 2008 році жодна вагітна жінка не померла через ускладнення від грипу.

Для попередження захворювання на сезонний та пандемічний грип необхідно дотримуватися засобів загальної профілактики:

· регулярно мити руки з милом або використовуючи дезінфекційні розчини, які містять спирт;

· не торкатись очей, носа або рота брудними руками;

· провітрювати приміщення 4 рази на день;

· не відвідувати місць значного скупчення людей, у тому числі клінік;

· не переохолоджуватися;

· дотримуватися здорового способу життя: достатньо спати, вживати поживну їжу;

· вдягати маску у разі відвідування місць скупчення людей чи контакту з хворою людиною; викидати її після використання у спеціально відведене для цього місце;

· зробити щеплення проти сезонного та пандемічного грипу після появи відповідної вакцини в Україні.
Для попередження розвитку ускладнень від пандемічного грипу у разі появи найменших симптомів застуди вагітним жінкам необхідно залишатися вдома та негайно звернутися до лікаря. Не приймати жарознижуючих засобів, які містять аспірин.

Препарати «Таміфлю» та «Реленза» вживати тільки за призначенням лікаря. На сьогодні це єдині препарати, ефективність яких у лікуванні грипу A (H1N1) є доведеною