ЮНІСЕФ закликає уряд України до вжиття термінових заходів для попередження спалаху поліомієліту

30 жовтня 2013, Київ – ЮНІСЕФ попереджає, що нещодавній спалах поліомієліту в Сирії становить загрозу для мільйонів дітей у всіх країнах із низьким рівнем охоплення імунізацією, включаючи Україну. Вчора, 29 жовтня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила 10 випадків захворювання на поліомієліт у Сирії.

Близько 4000 біженців залишають Сирію щодня через військові дії та перетинають кордони сусідніх держав, включаючи Туреччини та Єгипту. Через постійний потік людей до України з цих країн ризик завезення поліомієліту в Україні стає невідворотнім.

«У Сирії, через військові дії, було вакциновано менше 68% дітей. В Україні, серед іншого через поширену недовіру до вакцинації, охоплення імунізацією навіть нижче, ніж 50%. Таким чином здоров’я та життя мільйонів українських дітей знаходиться під загрозою. Я закликаю батьків в Україні звернутись до лікарів за достовірною інформацією про вакцинацію та вакцинувати власних дітей. ЮНІСЕФ також закликає уряд України терміново провести загальнонаціональну кампанію імунізації», заявила Юкіе Мокуо, Голова ЮНІСЕФ в Україні.

Туреччина разом з іншими країнами в регіоні негайно розпочинає кампанію імунізації проти поліомієліту, під час якої, всі діти у віці до 5 років будуть вакциновані протягом декількох раундів.

Через небезпечно низький рівень охоплення імунізацією в Україні та високий ризик завезення вірусу в країну, Незалежне бюро моніторингу Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом включило Україну до списку наступних країн, де може виникнути спалах поліомієліту.

ЮНІСЕФ у партнерстві з ВООЗ наполегливо рекомендує уряду України провести кілька раундів загально національної додаткової імунізаційної кампанії проти поліомієліту для всіх дітей, що народились після січня 2008 року в Україні.

Поліомієліт передається через забруднену їжу і воду і може швидко поширюватися. Вірус вражає нервову систему і може призвести до необоротного паралічу протягом декількох годин або навіть до смерті. Від поліомієліту не існує ліків, хвороба може бути попереджена тільки за допомогою імунізації.

Двадцять дві дитини було паралізовано у Сирії 17 жовтня. Вірус поліомієліту було підтверджено за результатами аналізів у 10 дітей. Результати аналізів решти 12 хворих очікуються протягом декількох днів. Більшість з 22 дітей не старше двох років і, як вважається, ніколи не були вакциновані або отримали не усі вакцини згідно календарю вакцинації, необхідних для забезпечення ефективного захисту.

* * *

Про ЮНІСЕФ: Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. Програми Фонду фінансуються з добровільних внесків фізичних осіб, компаній, закладів та урядів. Представництво Фонду в Україні відкрито у 1997 році. Більше інформації: www.unicef.org.ua. Приєднуйтесь до нас у Twitter, Facebook та ВКонтакте.

За додатковою інформацією, будь ласка звертайтесь до:
Вероніка Ващенко, ЮНІСЕФ Україна, тел. +38 044 245 2450, vvashchenko@unicef.org